Վահան Շոթայի Բաբայան

  • 273

Ծննդյան օր

26.11.1980

Ծննդավայր

Հայաստան

Երևան

Ընտանիք

Ամուսնացած է:

Կրթություն

2001-2007

Ավարտել է Խ.Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի (ՀՊՄՀ) պատմաաշխարհագրական ֆակուլտետը:

Զինծառայություն

2003-2005

ՀՀ Զինված ուժեր

Խորհրդարանական գործունեություն

ԱԺ 5-րդ գումարում

2012-2017

պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից: «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ է: 31.05.2012 «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ: 11.06.2012 – 01.04.2015 Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ է: 01.04.2015 Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի  նախագահի տեղակալ: 09.11.2012 – 26.10.2015 Էթիկայի հարցերով ժամանակավոր հանձնաժողովի անդամ: 24.01.2015 – 15.09.2015 Ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովի անդամ: 26.10.2015 – 01.02.2016 Էթիկայի հարցերով ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ: 01.02.2016 – 18.04.2016 Էթիկայի հարցերով ժամանակավոր հանձնաժողովի անդամ:

Զբաղվածություն
Զբաղվածություն հանրային ոլորտում
Զբաղվածություն մասնավոր հատվածում
Զբաղվածություն գիտության, կրթության բնագավառում
Զբաղվածություն մշակույթի և սպորտի բնագավառում
Հասարակական-քաղաքական գործունեություն

1999-2001:

ՀՊՄՀ պատմաաշխարհագրական ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի նախագահ, ապա` ՀՊՄՀ ուսանողական խորհրդի փոխնախագահ:

2010

Հիմնադրել և ղեկավարել է «Երիտասարդական կառավարություն» և «Երիտասարդական քաղաքապետարան» նախագծերը:

2011

Ղեկավարել է ԱՊՀ երկրների երիտասարդական միջազգային կրթական հավաքը` «Ծաղկաձոր 2011»:

2006-2007

Հայաստանի երիտասարդական կուսակցության (ՀԵԿ) փոխնախագահ:

2007-2011

Հայաստանի երիտասարդական կուսակցության (ՀԵԿ)  նախագահ:

2011

Ընտրվել է ԲՀԿ քաղաքական խորհրդի անդամ (ԲՀԿ-ին ՀԵԿ-ի միավորվելուց հետո):

2014

ԲՀԿ քաղաքական խորհրդի քարտուղար:

Պարգևներ

Տվյալներ չկա

Կոչումներ

Տվյալներ չկա