Ռուստամ Ռաֆիկի Գասպարյան

  • 718

Ծննդյան օր

11.04.1961

Ծննդավայր

Հայաստան

Արմավիրի մարզ

Ջանֆիդա

Ընտանիք

Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա:

Կրթություն

1996

Ավարտել է Արմավիրի «Արարատ» համալսարանը: Իրավագետ:

Զինծառայություն

1979-1981

ԽՍՀՄ Զինված ուժեր

Խորհրդարանական գործունեություն

ԱԺ 4-րդ գումարում

2007-2012

Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 21 ընտրատարածք): 19.06-2007-31.05.2012թթ.` Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի  մշտական հանձնաժողովի անդամ:

ԱԺ 5-րդ գումարում

2012-2017

Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից: Անկուսակցական է: 31.05.2012 «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ: 11.06.2012 – 03.02.2014 Պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Զբաղվածություն
Զբաղվածություն հանրային ոլորտում

1994-2000

Ծառայել է ՀՀ բանակում` զբաղեցնելով հրամանատարական տարբեր պաշտոններ: Գնդապետ:

Զբաղվածություն մասնավոր հատվածում
Զբաղվածություն գիտության, կրթության բնագավառում
Զբաղվածություն մշակույթի և սպորտի բնագավառում
Հասարակական-քաղաքական գործունեություն

1989-ից

Մասնակցել է Արցախի ազատամարտին:

Պարգևներ

Պարգևատրվել է ՀՀ Արիության մեդալով, ԼՂՀ Արիության մեդալով, ինչպես նաև ՊՆ, ԵԿՄ բազմաթիվ հուշամեդալներով:

Կոչումներ

ՀՀ զինված ուժերի գնդապետ: