Ռազմիկ Արտավազդի Զոհրաբյան

  • 739

Ծննդյան օր

01.04.1950

Ծննդավայր

Հայաստան

Երևան

Ընտանիք

Ամուսնացած է, ունի մեկ երեխա:

Կրթություն

Տվյալներ չկա

Զինծառայություն

1969-1971

ԽՍՀՄ Զինված ուժեր

Խորհրդարանական գործունեություն

ԱԺ 4-րդ գումարում

2007-2012

Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): 19.06.2007-31.05.2012թթ.` Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՀՀԿ խորհրդի անդամ, ՀՀԿ նախագահի տեղակալ:

ԱԺ 5-րդ գումարում

2012-2017

Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) կուսակցության անդամ է: 31.05.2012 «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ: 11.06.2012 Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Զբաղվածություն
Զբաղվածություն հանրային ոլորտում

Արտադրամասի հերթափոխի պետ

1971-1974

Երևանի ավտոպահեստամասերի գործարան:

1984-1990

Աշխատել է Երևանի մի քանի գործարաններում` տարբեր պաշտոններում:

ՀՀ վարչապետի օգնական

2002-2007

ՀՀ վարչապետի աշխատակազմ:

Զբաղվածություն մասնավոր հատվածում
Զբաղվածություն գիտության, կրթության բնագավառում
Զբաղվածություն մշակույթի և սպորտի բնագավառում
Հասարակական-քաղաքական գործունեություն

1971-ից

Զբաղվում է քաղաքական գործունեությամբ, եղել է ընդհատակյա Ազգային միացյալ կուսակցության անդամ:

1974-1984

Դատապարտվել է ազատազրկման` հակասովետական ագիտացիայի և պրոպագանդայի համար նախատեսված հոդվածով:

Պարգևներ

2000թ. պարգևատրվել է ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրով, 2005թ.` ՀՀ ՊՆ «Գարեգին Նժդեհ» մեդալով և ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով:

Կոչումներ

Տվյալներ չկա