Ռաֆիկ Խորենի Գրիգորյան

  • 158

Ծննդյան օր

17.05.1958

Ծննդավայր

Հայաստան

Գեղարքունիքի մարզ

Ձորագյուղ

Ընտանիք

Ամուսնացած է, ունի չորս զավակ:

Կրթություն

1989

Ավարտել է Կիևի (Ուկրաինա) գյուղատնտեսական ակադեմիան: Տնտեսագետ, ճարտարագետ-մեխանիկ:

Զինծառայություն

1977-1979

ԽՍՀՄ Զինված ուժեր

Խորհրդարանական գործունեություն

ԱԺ 3-րդ գումարում

2003-2007

ԱԺ պատգամավոր (թիվ 31 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային և տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ:

ԱԺ 4-րդ գումարում

2007-2012

ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): 19.06.2007-11.07.2008թթ.՝ ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային և տնտեսական հարցերի, 11.07.2008-22.08.2008թթ.՝  ԱԺ տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների անդամ, 22.08.2008-31.05.2012թթ.՝  ԱԺ տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ:

ԱԺ 5-րդ գումարում

2012-2017

31.05.2012-03.07.2012թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): ԱԺ տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ: 03.07.2012թ. պատգամավորական լիազորությունները դադարեցվել են Գեղարքունիքի մարզպետ նշանակվելու կապակցությամբ:

ԱԺ 6-րդ գումարում

2017-2018

ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել ՀՀԿ թիվ 8 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) անդամ է: 18.05.2017 «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ: 24.05.2017 Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 18.05.2017 Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման հաշվիչ հանձնախումբի անդամ:

Զբաղվածություն
Զբաղվածություն հանրային ոլորտում

Բանվոր

1976-1977

Ձորագյուղի կոլտնտեսություն

Համայնքի ղեկավար

1996-1999

Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղ համայնքապետարան:

Գեղարքունիքի փոխմարզպետ

1999-2003

Գեղարքունիքի մարզպետարան:

Գեղարքունիքի մարզպետ

2012-2017

Գեղարքունիքի մարզպետարան:

Զբաղվածություն մասնավոր հատվածում

1982-1996

Աշխատել է Ուկրաինայում:

Զբաղվածություն գիտության, կրթության բնագավառում
Զբաղվածություն մշակույթի և սպորտի բնագավառում
Հասարակական-քաղաքական գործունեություն

2003-ից

ՀՀԿ խորհրդի անդամ է, ՀՀԿ Գեղարքունիքի մարզային խորհրդի նախագահ:

Պարգևներ

Պարգևատրվել է «Անանիա Շիրակացի», ԱԺ պատվո, «Մարշալ Բաղրամյան» (ՊՆ), «Գարեգին Նժդեհ» (ՊՆ), «Ծովակալ Հ.Ս. Իսակով» (ՊՆ), ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության ոսկե, «Համագործակցության ամրապնդման համար» (ՀՀ ոստիկանություն) մեդալներով:

Կոչումներ

Տվյալներ չկա