Նաիրա Արտաշեսի Կարապետյան

  • 429

Ծննդյան օր

25.10.1977

Ծննդավայր

Հայաստան

Շիրակի մարզ

Գյումրի

Ընտանիք

Ամուսնացած է, ունի մեկ զավակ:

Կրթություն

1999

Ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի արևելագիտության ֆակուլտետի արաբագիտության բաժինը: Արևելագետ – դիվանագետ:

2002

Ավարտել է ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտի ասպիրանտուրան:

2003-2011

«Քաղաքական հմտությունների զարգացում» թեմայով մասնակցել է մի շարք ուսուցողական ծրագրերի, այդ թվում՝ Միջազգային ռազմավարական հետազոտությունների հիմնադրամ (2005թ., Վրաստան), «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի ուսուցողական կենտրոն (2009թ., Գերմանիա), Քենտի արքայազն Մայքլի հիմնադրամ (2011թ., Մեծ Բրիտանիայի Թագավորություն):

Զինծառայություն

Տվյալներ չկա

Խորհրդարանական գործունեություն

ԱԺ 5-րդ գումարում

2012-2017

ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): 11.06.2012 – 03.06.2014թթ.՝ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 03.06.2014-18.05.2017թթ.՝ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ:

ԱԺ 6-րդ գումարում

2017-2018

ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել ՀՀԿ համապետական ընտրական ցուցակով: Անկուսակցական է: 02.11.2018 «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ: 12.11.2018 Գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Զբաղվածություն
Զբաղվածություն հանրային ոլորտում

Պատգամավորի օգնական

2003-2005

ՀՀ ԱԺ

Ծրագրերի զարգացման և հանրային կապերի (PR) պատասխանատու:

2005-2008

ՀՀ սոցիալական ապահովագրության պետական հիմնադրամի (2008թ. հունվարից՝ ՀՀ ԱՍՀՆ սոցիալական ապահովության պետական ծառայություն) միջազգային համագործակցության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության միջազգային ծրագրերի զարգացման և հանրային կապերի (PR) պատասխանատու:

Հանրային կապերի (PR) պատասխանատու

2010-2012

ՀՀ ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ազգային խորհրդի քարտուղարության հանրային կապերի (PR) պատասխանատու (Համաշխարհային բանկ):

Զբաղվածություն մասնավոր հատվածում

Հիմնադիր

2017-ից

«Արիանա պլյուս» ՍՊԸ:

Զբաղվածություն գիտության, կրթության բնագավառում
Զբաղվածություն մշակույթի և սպորտի բնագավառում
Հասարակական-քաղաքական գործունեություն

2010-ից

«Կանանց ակումբ»-ի համահիմնադիր է:

2008-2017

Միացյալ Ազատական Ազգային Կուսակցության (ՄԻԱԿ) անդամ է, կուսակցության խորհրդի և քարտուղարության անդամ:

Հեղինակ է գիտական մի շարք աշխատությունների:

Պարգևներ

Տվյալներ չկա

Կոչումներ

Տվյալներ չկա