Մելիք Սարիբեկի Մանուկյան

  • 192

Ծննդյան օր

05.05.1955

Ծննդավայր

Հայաստան

Կոտայքի մարզ

Սարանիստ

Ընտանիք

Ամուսնացած է, ունի հինգ զավակ

Կրթություն

1993

Ավարտել է Եկատերինբուրգի (ՌԴ) ուրալյան ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի տնտեսագիտության ֆակուլտետը: Տնտեսագետ: Տնտեսագիտության թեկնածու:

Զինծառայություն

1973-1975

ԽՍՀՄ Զինված ուժեր

Խորհրդարանական գործունեություն

ԱԺ 3-րդ գումարում

2003-2007

ԱԺ պատգամավոր (թիվ 45 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային և տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 25.05.2003-22.05. 2006թթ.՝ «Օրինաց երկիր»  խմբակցության անդամ, այնուհետև խմբակցություններում և պատգամավորական խմբում չի ընդգրկվել: Անկուսակցական:

ԱԺ 4-րդ գումարում

2007-2012

2007-2012թթ.` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 27 ընտրատարածք): 19.06.2007-11.07.2007թթ.` ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 11.07.2008-31.05.2012թթ.` ԱԺ տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ: ԲՀԿ անդամ:

ԱԺ 5-րդ գումարում

2012-2017

ԱԺ պատգամավոր (թիվ 26 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ: ԲՀԿ անդամ:

ԱԺ 6-րդ գումարում

2017-2018

ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Ծառուկյան» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 10 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով: «Բարգավաճ Հայաստան» կւսակցության անդամ է: 18.05.2017 «Ծառուկյան» խմբակցության անդամ: 24.05.2017 Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Զբաղվածություն
Զբաղվածություն հանրային ոլորտում

Առաքման բաժնի պետ

1975-1989

Արզնու «Հայբյուրեղապակի» գործարան:

Զբաղվածություն մասնավոր հատվածում

Հիմնադիր տնօրեն, նախագահ

1989-2003

«Սարանիստ» ՍՊԸ:

Զբաղվածություն գիտության, կրթության բնագավառում
Զբաղվածություն մշակույթի և սպորտի բնագավառում
Հասարակական-քաղաքական գործունեություն

2000-ից

ՀՀ գործարարների և արդյունաբերողների միության ու առևտրաարդյունաբերական պալատի խորհուրդների անդամ է:

Պարգևներ

Տվյալներ չկա

Կոչումներ

Տնտեսագիտության թեկնածու