Իշխան Միշայի Խաչատրյան

  • 539

Ծննդյան օր

12.04.1969

Ծննդավայր

Հայաստան

Արարատի մարզ

Վեդի

Ընտանիք

Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա:

Կրթություն

2005

Ավարտել է Սանկտ Պետերբուրգի արտաքին տնտեսական կապերի, էկոնոմիկայի և իրավունքի ինստիտուտը: Իրավաբան:

Զինծառայություն

1987-1989

ԽՍՀՄ Զինված ուժեր

Խորհրդարանական գործունեություն

ԱԺ 4-րդ գումարում

2007-2012

2008-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՕԵԿ) 15.05.2008-21.08.2008թթ.` Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 21.08.2008-10.09.2008թթ.` պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 10.09.2008-31.05.2012թթ.` պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, 21.08.2008-02.02.2009թթ.` 2008 թվականի մարտի 1-2-ին Երևան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների և դրանց պատճառների ուսումնասիրության ժամանակավոր հանձնաժողովի անդամ: 2009թ. օգոստոս- 2009թ. դեկտեմբեր՝ Եվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի ՀՀ պատվիրակության անդամ: «Օրինաց երկիր» խմբակցության անդամ: «Օրինաց երկիր» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ:

ԱԺ 5-րդ գումարում

2012-2017

Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Օրինաց երկիր» կուսակցությունից: «Օրինաց երկիր» կուսակցության անդամ է: 31.05.2012 «Օրինաց երկիր» խմբակցության անդամ: 11.06.2012 – 17.12.2013 Գյուղատնտեսական և բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ է: 11.06.2012 Պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 17.12.2013 Սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: 09.06.2014 Գյուղատնտեսական և բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 31.05.2012 – 03.02.2014 Ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողով: 03.02.2014 – 08.09.2014
Ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովի քարտուղար: 24.01.2015 Ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովի անդամ:

Զբաղվածություն
Զբաղվածություն հանրային ոլորտում

Փոխտնօրեն

1990-1991

Վեդու քաղաքապետարան:

Քաղաքաշինության բաժնի առաջին կարգի մասնագետ:

2004-2005

Վեդու ցածր լարման էլեկտրաապարատների գործարան:

Գանձումների բաժնի պետ

2005-2007

Վեդու ցածր լարման էլեկտրաապարատների գործարան:

Քաղաքացիների սպասարկման բաժնի պետ

2007-2008

Վեդու ցածր լարման էլեկտրաապարատների գործարան:

Զբաղվածություն մասնավոր հատվածում
Զբաղվածություն գիտության, կրթության բնագավառում
Զբաղվածություն մշակույթի և սպորտի բնագավառում
Հասարակական-քաղաքական գործունեություն

2003

Ընտրվել է Վեդու քաղաքային ավագանու անդամ:

Պարգևներ

Տվյալներ չկա

Կոչումներ

Տվյալներ չկա