Հայկ Հովհաննեսի Գրիգորյան

  • 589

Ծննդյան օր

13.02.1984

Ծննդավայր

Հայաստան

Սյունիքի մարզ

Գորիս

Ընտանիք

Ամուսնացած է:

Կրթություն

2006

Ավարտել է Գորիսի պետական համալսարանի մաթեմատիկայի եւ ինֆորմատիկայի ֆակուլտետը: Մաթեմատիկայի ուսուցիչ

Զինծառայություն

2006-2008

ՀՀ Զինված ուժեր

Խորհրդարանական գործունեություն

ԱԺ 5-րդ գումարում

2012-2017

ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել թիվ 37 ընտրատարածքից: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) անդամ է: 31.05.2012 «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ: 11.06.2012 – 14.06.2016 Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
14.06.2016 Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Զբաղվածություն
Զբաղվածություն հանրային ոլորտում
Զբաղվածություն մասնավոր հատվածում
Զբաղվածություն գիտության, կրթության բնագավառում

2009-2012

Աշխատել է Գորիսի թիվ 4 ավագ դպրոցում:

Զբաղվածություն մշակույթի և սպորտի բնագավառում
Հասարակական-քաղաքական գործունեություն

2006

ՀՀԿ անդամ է:

Պարգևներ

Տվյալներ չկա

Կոչումներ

Պահեստազորի ավագ: