Համլետ Միքայելի Հարությունյան

  • 337

Ծննդյան օր

05.10.1947

Ծննդավայր

Արցախ

Մարտունու շրջան

Ճարտար

Ընտանիք

Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա:

Կրթություն

1970

Ավարտել է Երևանի պետական համալսարանը: Պատմաբան: Պատմական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ:

Զինծառայություն

Տվյալներ չկա

Խորհրդարանական գործունեություն

ԱԺ 2-րդ գումարում

1999-2003

Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, «Իրավունք և միաբանություն» դաշինք): Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի և երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իրավունք և միաբանություն» խմբակցության անդամ:

ԱԺ 3-րդ գումարում

2003-2007

Ազգային ժողովի պատգամավոր   (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՀՀԿ խմբակցության անդամ:

ԱԺ 4-րդ գումարում

2007-2012

Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): 19.06.2007-29.09.2009թթ.` Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 29.09.2009-31.05.2012թթ.` Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ:

ԱԺ 5-րդ գումարում

2012-2017

Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) ամդամ է: 31.05.2012 «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ: 11.06.2012 Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Զբաղվածություն
Զբաղվածություն հանրային ոլորտում

Նախարարի խորհրդական

1997-1999

ՀՀ կրթության և գիտության նախարարություն:

Զբաղվածություն մասնավոր հատվածում
Զբաղվածություն գիտության, կրթության բնագավառում

Դասախոս

1970-1996

Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական ինստիտուտի ԽՍՀՄ պատմության, հետագայում՝ Ռուսաստանի պատմության ամբիոնում լաբորանտ, ստաժոր, դասախոս:

Զբաղվածություն մշակույթի և սպորտի բնագավառում
Հասարակական-քաղաքական գործունեություն

1990-1998

«Արցախ» հայրենակցական միության վարչության անդամ, նախագահի տեղակալ:

2000

«Արցախ» հայրենակցական միության նախագահ:

Պարգևներ

Տվյալներ չկա

Կոչումներ

Պատմական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ: