Գագիկ Վաղինակի Մելիքյան

  • 83

Ծննդյան օր

01.01.1960

Ծննդավայր

Հայաստան

Տավուշի մարզ

Բերդ

Ընտանիք

Ամուսնացած է, ունի երեք զավակ:

Կրթություն

1981

Ավարտել է Երևանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի ֆինանսահաշվային և հասարակական մասնագիտությունների ֆակուլտետները: Տնտեսագետ: Իրավաբան:

Զինծառայություն

1981-1983

ԽՍՀՄ Զինված ուժեր

Խորհրդարանական գործունեություն

ԱԺ 2-րդ գումարում

1999-2003

ԱԺ պատգամավոր (թիվ 74 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային և տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ: ՀՀԿ անդամ:

ԱԺ 3-րդ գումարում

2003-2007

ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային և տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության քարտուղար: ՀՀԿ խորհրդի անդամ:

ԱԺ 4-րդ գումարում

2007-2012

03.07.2008-31.05.2012թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 03.07.2008-06.11.2011թթ.՝ «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ: 06.12.2011-31.05.2012թթ.՝ խմբակցության քարտուղար: ՀՀԿ խորհրդի անդամ:

ԱԺ 5-րդ գումարում

2012-2017

26.04.2014-18.05.2017թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): 06.05.2014-14.06.2016թթ.՝ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի, 14.06.2016-18.05.2017թթ.՝ ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների անդամ: 26.04.2014-07.05.2014թթ.՝ «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ, 07.05.2014-18.05.2017թթ.՝ խմբակցության քատուղար:

ԱԺ 6-րդ գումարում

2017-2018

ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել ՀՀԿ համապետական ընտրական ցուցակով: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) անդամ է:  18.05.2017 «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության քարտուղար: 24.05.2017 Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 22.10.2018 ՀՀ գազի և էլեկտրաէներգիայի մատակարարման և բաշխման համակարգերի գործունեությունը, գազի և էլեկտրաէներգիայի գործող սակագների հիմնավորվածությունը ուսումնասիրելու նպատակով ստեղծված քննիչ հանձնաժողովի անդամ: 18.05.2017 Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման հաշվիչ հանձնախումբի նախագահ:

Զբաղվածություն
Զբաղվածություն հանրային ոլորտում

Բաժնի պետ

1983-1985

«Գլխհայջրշին» վարչության թիվ 9 ՇՄՇ-ի պլանային-ֆինանսական բաժին:

Բանվոր

1985-1986

Բերդի խորհրդային տնտեսություն:

Վերահսկողության-վերստուգման աշխատանքների գծով մասնագետ

1986-1989

«Հայագրոարդ»-ի Շամշադինի շրջանային միավորում:

ՀԿԿ շրջկոմի կազմակերպական բաժնի հրահանգիչ

1989-1991

ՀԿԿ Շամշադինի շրջկոմ:

Գլխավոր հաշվապահ

1991-1993

Բերդի ռելեի գործարան:

Տնօրեն

1993-1995

Տավուշի կապի հանգույց:

Զբաղվածություն մասնավոր հատվածում

Մասնաճյուղի կառավարիչ

1995-1999

«Հայագրոբանկ»-ի Տավուշի մասնաճյուղ:

Զբաղվածություն գիտության, կրթության բնագավառում
Զբաղվածություն մշակույթի և սպորտի բնագավառում
Հասարակական-քաղաքական գործունեություն
Պարգևներ

Պարգևատրվել է «Մայրական երախտագիտություն Արցախի քաջորդիներին» (2003թ., ԼՂՀ), «Զորավար Անդրանիկ» (2004թ., ՊՆ), «Գարեգին Նժդեհ» (2005թ.,ՊՆ), «Վազգեն Սարգսյան» (2006թ., ՊՆ) մեդալներով, «Ֆրիտյոֆ Նանսեն» ոսկե (2006թ.) և «Հայաստան. 5-րդ բրիգադ» (2009թ., ԵԿՄ) հուշամեդալներով, Երախտագիտության մեդալով (2016թ.):

Կոչումներ

Տվյալներ չկա