Արմեն Աշոտի Մխիթարյան

  • 882

Ծննդյան օր

08.04.1961

Ծննդավայր

Հայաստան

Երևան

Ընտանիք

Ամուսնացած է, ունի երկու զավակ:

Կրթություն

1990

Ավարտել է Երևանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտը:

Կրթություն

1997

Երևանի «Վարդանանց» համալսարանը: Տնտեսագետ: Իրավաբան:

Զինծառայություն

1979-1981

ԽՍՀՄ Զինված ուժեր

Խորհրդարանական գործունեություն

ԱԺ 2-րդ գումարում

1999-2003

Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 6 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ:

ԱԺ 3-րդ գումարում

2003-2007

Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 7 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՀՀԿ խմբակցության անդամ:

ԱԺ 4-րդ գումարում

2007-2012

Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): 19.06.2007-31.05.2012թթ.` Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

ԱԺ 5-րդ գումարում

2012-2017

Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) անդամ է: 31.05.2012 «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ: 11.06.2012 Սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Զբաղվածություն
Զբաղվածություն հանրային ոլորտում

Փականագործ

1982-1983

Երևանի հուշանվերների գործարան:

Բեմադրիչ

1983-1991

Հեռուստառադիոպետկոմ:

ՆԳՆ Երևանի վարչության պետի տեղակալ, Շենգավիթի ՆԳ բաժնի պետ, ՆԳՆ քրեական հետախուզության վարչության պետ, Արաբկիրի ՆԳ բաժնի պետ

1994-1999

ՆԳՆ Երևանի վարչություն:

Զբաղվածություն մասնավոր հատվածում
Զբաղվածություն գիտության, կրթության բնագավառում
Զբաղվածություն մշակույթի և սպորտի բնագավառում
Հասարակական-քաղաքական գործունեություն

1989-1993

Մասնակցել է Արցախի ազատագրական պայքարին:

1996

ՀՀ Աֆղանստանի պատերազմի վետերանների միության նախագահ:

Պարգևներ

Տվյալներ չկա

Կոչումներ

Տվյալներ չկա