Արկադի Ստանիսլավի Համբարձումյան

  • 467

Ծննդյան օր

09.04.1971

Ծննդավայր

Հայաստան

Երևան

Ընտանիք

Ամուսնացած է, ունի չորս զավակ:

Կրթություն

1994

Ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը: Իրավաբան:

Զինծառայություն

Տվյալներ չկա

Խորհրդարանական գործունեություն

ԱԺ 3-րդ գումարում

2003-2007

ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՕԵԿ): ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 10.06.2003-25.05.2006թթ.՝ «Օրինաց երկիր» խմբակցության անդամ,  25.05.2006-07.06.2007թթ.՝ «Գործարար» պատգամավորական խմբի անդամ:

ԱԺ 4-րդ գումարում

2007-2012

Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 29 ընտրատարածք): 19.06.2007-11.07.2008թթ.` Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ, 11.07.2008-31.05.2012թթ.` գյուղատնտեսական և բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ:

ԱԺ 5-րդ գումարում

2012-2017

ԱԺ պատգամավոր (թիվ 29 ընտրատարածք): ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ:

ԱԺ 6-րդ գումարում

2017-2018

ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել ՀՀԿ թիվ 9 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով: Անկուսակցական է: 18.05.2017 «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ: 24.05.2017 – 15.06.2018 Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 15.06.2018 Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Զբաղվածություն
Զբաղվածություն հանրային ոլորտում

Բանվոր

1986-1989

Երևանի թիվ 5 հացի գործարան:

Ազատված քարտուղար

1989-1991

«Կաթ» ԱՄ  ԼԿԵՄ կոմիտե:

Քննիչ

1996-1997

Երևանի Շահումյանի շրջանի դատախազություն:

Զբաղվածություն մասնավոր հատվածում

Նախագահ

1997-2003

«Դերժավա» և «Սլավգրուպ» ընկերություններ:

Զբաղվածություն գիտության, կրթության բնագավառում
Զբաղվածություն մշակույթի և սպորտի բնագավառում
Հասարակական-քաղաքական գործունեություն
Պարգևներ

Պարգևատրվել է  «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով (2016թ.):

Կոչումներ

Տվյալներ չկա