Խաչատուր Գրիշայի Քոքոբելյան

  • 282

Ծննդյան օր

22.06.1967

Ծննդավայր

Հայաստան

Տավուշի մարզ

Աչաջուր

Ընտանիք

Ամուսնացած է, ունի երկու զավակ:

Կրթություն

1991

Ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի մաթեմատիկայի ֆակուլտետը: Մաթեմատիկոս, մանկավարժ: Ֆիզմաթ գիտությունների թեկնածու:

Զինծառայություն

Տվյալներ չկա:

Խորհրդարանական գործունեություն

ԱԺ 5-րդ գումարում

2012-2017

ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Ժառանգություն» կուսակցությունից: «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության անդամ է: 31.05.2012 – 31.01.2013 «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ: 31.01.2013 խմբակցություններում ընդգրկված չէ: 11.06.2012 – 14.01.2013 Պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 11.06.2012 – 14.01.2013 Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 06.02.2013 Պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 06.02.2013 Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Զբաղվածություն
Զբաղվածություն հանրային ոլորտում
Զբաղվածություն մասնավոր հատվածում

Տնօրենների խորհրդի նախագահ

2003-2010

«Արթիկտուֆ» ՓԲԸ:

Զբաղվածություն գիտության, կրթության բնագավառում

Դասախոս

1991-2003

Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղում և Երևանի պետական համալսարանում:

Զբաղվածություն մշակույթի և սպորտի բնագավառում
Հասարակական-քաղաքական գործունեություն

2002-2010

ՀՀՇ կուսակցության վարչության փոխնախագահ:

2011

«Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության հիմնադիր նախագահն է:

Պարգևներ

Տվյալներ չկա:

Կոչումներ

Ֆիզմաթ գիտությունների թեկնածու: